Symposium: Robots that Build

Vaak wordt robotisering toegepast om kosten te besparen, arbeid te vereenvoudigen en verspilling van materiaal te verminderen. Maar robotisering kan ook ingezet worden om de esthetische meerwaarde van het uiterlijk van het traditionele vakmanschap weer terug te brengen in de bouw. Op het symposium gaan verschillende sprekers dieper in op hun onderzoek in robotisering van de bouw in het licht van architectonische expressie.

Robotisering wordt ingezet in het fabriceren van verschillende materialen, waaronder ook beton. Dan hebben we het niet alleen over het 3D printen van beton, maar ook andere toepassingen. Vanuit Nederland zijn er twee sprekers vertegenwoordigd: Cristina Nan (tevens initiatiefnemer) van de TU Eindhoven en Mariana Popescu van de TU Delft. Cristina Nan is onder andere bezig met de architectonische expressie van 3D printen van beton en Mariana Popescu was betrokken bij de ontwikkeling van KnitCrete, wat tentoongesteld werd in het paviljoen KnitCandela van Zaha Hadid Architecten.

Informatie en registratie

Sprekers komen van verschillende universiteiten, onderzoeksinstituten, en architectuurinstituten. Bekijk op de speciale website alle sprekers die komen.

Gedurende dezelfde periode is de gelijknamige tentoonstelling te bezichtigen.

Het symposium vindt plaats op de TU Eindhoven op 20 en 21 oktober 2022. Volg voor meer informatie en registratie.

Ook interessant

Innovatief
Tektoniek University
Ontwerpers en producenten ontwikkelen samen experimentele modellen met de lange levensduur van beton in gedachten.
Innovatief
Tektoniek University
Studenten Structural Design van TU Eindhoven maken elegant gevormde betonkolom met behulp van constructieve optimalisatie en textielmallen.
Innovatief
Tektoniek University
Onderzoeksproject ontwikkelt Warmbeton, een bouwmateriaal waarin thermische isolatie en draagvermogen worden gecombineerd.